Oversigt
Specifikation
AT080TN03 V.8

AT080TN03 V.8 Grundlæggende oplysninger
| Panel Model | AT080TN03 V.8 |
|---|---|
| Panelmærke | CHIMEI INNOLUX |
| descrition | a-Si TFT-LCD ,8.0 inch, 800×480 |
| Paneltype | a-Si TFT-LCD |
| AT080TN03 V.8 pris | Anmodning Pris og leveringstid |
| Model Alias | AT080TN03 V8 |
| Driftstemperatur | -20 ~ 60 °C |
| Stuetemperatur | -30 ~ 70 °C |
AT080TN03 V.8 Mekaniske egenskaber
| Punktopløsning | 800(RGB)×480 (WVGA) |
|---|---|
| Pixel-konfiguration | RGB Vertical Stripe |
| Pixel Density | 116 PPI |
| Aspect Ratio | 16:9 (H:V) |
| Form Factor | Flat Rectangle Display |
| Dot pitch | 0.0736×0.2070 mm (H×V) |
| Pixel Pitch | 0.2208×0.2070 mm (H×V) |
| Vægt | 0.156Kgs |
| Overflade | Antiglare |
| Aktivt område | 176.64×99.36 mm (H×V) |
| Bezel Area | 179.64×102.96 mm (H×V) |
| Skitse Dimension | 192.8×116.9 mm (H×V) |
| Skitse dybde | 4.7/6.0 (Typ./Max.) mm |
| Landskab eller Portræt | Landscape type |
| Berøringspanel | Without |
AT080TN03 V.8 Optiske funktioner
| Visningstilstand | TN, Normally White, Transmissive |
|---|---|
| lysstyrke | 250 cd/m² (Typ.) |
| Kontrastforhold | 300 : 1 (Typ.) (Transmissive) |
| Skærmfarve | 16.7M (8-bit) |
| Responstid | 15/20 (Typ.)(Tr/Td) |
| Synsvinkel | 65/65/45/65 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Visning af retning | 6 o'clock |
| Hvid farve Kromaticitet | Wx:0.310; Wy:0.330 |
| Hvid Variation | 1.33/1.43 (Typ./Max.)(9 points) |
| Sollys Læses | N |
AT080TN03 V.8 Elektronik Feature
| Omvendt scanning | Yes (U/D, L/R) |
|---|---|
| Total strømforbrug | 2.925W (Typ.) |
AT080TN03 V.8 Backlight System
| Lampens position | Edge light type |
|---|---|
| Lampetype | WLED |
| Lampens levetid | 20K(Min.) (Hours) |
| Interface Type | Included in panel signal interface |
| Lamp Driver Board | 2.1W (Typ.) |
AT080TN03 V.8 Signal Interface
| Signalkategori | LVDS |
|---|---|
| Signalklasse | LVDS (1 ch, 8-bit) |
| Indgangsspænding til panel | 3.3V (Typ.) |
| Indgangsstrøm for panel | 250/300mA (Typ./Max) |
| Panel Strømforbrug | 0.825W (Typ.) |
| Interface Type | Connector |
| Signal Interface | HRS - MDF76LBRW-30S-1H(58), Pitch:1.0 mm, Pin:30 pins |
